Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.166

Náležitosti na etiketě svíčky

1 odpověď

Ráda bych se informovala, zda mám povinnost uvádět na
etiketě svíčky výrobce těchto svíček? Česká firma mi bude vyrábět svíčky
se šperky (šperk bude zalit uvnitř svíčky). Šperky firmě dodám, Firma si
lepí zespodu na svíčky etiketu, kde má uvedeny veškeré kontakty na
sebe /jméno, název, www. stranky. Já bych ráda, aby tam místo výrobce
byl jen prodejce - tedy moje firma...je to v pořádku? Nebo musí být
uveden na výrobku i výrobce? Firma mi tvrdí, že tam musí být
uvedeni...tím pádem je to pro mě ale konkurence a moji zákazníci pak
lehko přejdou k této firme. Budu mít i své unikátní výrobky (tyto svíčky
se šperky) s EAN kódy - tak bych ráda aby na výrobku figurovalo pouze
jméno a kontakty na moji firmu. Moc dekuji za radu.

Dobrý den,
označení výrobce musí výrobek obsahovat podle § 10 zákona o ochraně spotřebitele. Požadavek výrobce na uvedení je tak zcela v souladu se zákonem a pokud by tam uveden nebyl, je porušen zákon o ochraně spotřebitele a vystavovala byste se tak riziku sankce od České obchodní inspekce. Pro detailnější informace zasílám odkaz na stránky ČOI, které o tomto pojednávají: https://www.coi.cz/pro-podnikatele/informace-pro-prodejce-zbozi-a-sluzeb/informacni-povinnosti-prodejce-2/