Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.070.675

Uprava rozhodnuti financniho arbitra

2 odpovědi

Kdo muze upravit (zmenit) oduvodneni rozhodnuti o namitkach financniho arbitra, ktere bylo "zkresleno" uvedenim spatnych nebo neuplnych informaci, vynechanim mnoha znaku v primych citaci tvrzeni navrhovatele, . ? Kdo by to pak mel zaplatit a kolik asi?
Musi arbitr vzdy sdelil navrhovateli aktualni stav rizeni pred arbitrem? Nebo kdy nemusi?

Dobrý den,

Váš dotaz byl bohužel položen až po časovém limitu vymezeném k pokládání dotazů v rámci on-line chatu.
Pravomocný nález finančního arbitra je možné napadnout žalobou před soudy ve správním soudnictví, tedy k místně příslušnému krajskému správnímu soudu. Výši soudních poplatků pak upravuje zákon č. 549/1991 Sb. , o soudních poplatcích, kdy poplatek za žalobu proti rozhodnutí správního orgánu činí 3.000,- Kč.

pokud byl dotaz polozen az po casovem limitu, tak nemela byt za neho 28.1.23 pozadovana platba
28.1.23 mel byt tento dotaz zodpovezen driv : mezi 9-10 hodinou

Ke krajskymu soudu pod ktery spada instituce nebo navrhovatel?