Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.068.841

Uprava oduvodneni rozhodnuti financniho arbitra

1 odpověď

Kdo muze upravit (zmenit) oduvodneni rozhodnuti o namitkach financniho arbitra, ktere bylo "zkresleno" uvedenim spatnych nebo neuplnych informaci, vynechanim mnoha znaku v primych citaci tvrzeni navrhovatele? Kdo by to pak mel zaplatit?
Musi arbitr vzdy sdelil navrhovateli aktualni stav rizeni pred arbitrem? Nebo kdy nemusi?

Dobrý den,

Váš dotaz byl bohužel položen až po časovém limitu vymezeném k pokládání dotazů v rámci on-line chatu.
Pravomocný nález finančního arbitra je možné napadnout žalobou před soudy ve správním soudnictví, tedy k místně příslušnému krajskému správnímu soudu. Výši soudních poplatků pak upravuje zákon č. 549/1991 Sb. , o soudních poplatcích, kdy poplatek za žalobu proti rozhodnutí správního orgánu činí 3.000,- Kč.