Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.508

Výměna auta za jine

2 odpovědi

Co dělat v tomto případě: svoje dvě auta jsem prodala tím způsobem, že jsem je vyměnila za jiné auto. Kupní smlouvy mám. Auto, které jsem takto koupila, jsem prodejci vrátila, protože nebylo v dobrém stavu (prodejce ovšem nebyl majitel) O vrácení auta žádný písemný záznam nemáme. Moje dvě auta mi ale pán odmítá vrátit (auta jsou stále i po dvou měsících psána na mě a já se obávám, že je prodal někomu dalšímu). Jak nyní postupovat?

Dobrý den,
správně byste měla postupovat tak, že byste měla sepsat tzv. odstoupení od kupní smlouvy, kde vytknete vady vozidla, které jste již vrátila a vyzvete protistranu k vrácení vzájemného plnění, přičemž samozřejmě uvedete, že Vy jste již vozidlo fakticky vrátila. V té souvislosti byste tedy měla prodávajícího konkrétně vyzvat, aby Vám vrátil Vaše vozidla nebo adekvátní finanční náhradu. Pokud nebude druhá strana reagovat, bohužel nezbude, než se obrátit na soud s žalobou o vydání vozidel, event. o úhradu finanční částky pro případ, že by druhá strana již Vaše vozidla již nevlastnila.