Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.061.358

Vyvlastnění pozemku ve veřejném zájmu

1 odpověď

Chci se odvolat ve věci vyvlastnění pozemku ve veřej. zájmu (nyní bylo zahájeno). Chtějí mi za náhradu 10.000 vložit věcné břemeno odvodní kanalizaci pro dálnici prostředkem pozemku, čímž zcela znehodnotí pozemek 3000 m2. Odvolávala jsem se proti tomu a nabízela jsem, aby mi nevedli přes pozemek, ale po hranici. Bez úspěchu. Poslední dopis přišel těsně před vy puknutím"pandemie" oznámení o zahájení vyvlastnění. Proti tomu jsem se odvolala. Žádala jsem o prodloužení lhůty a řešení až po ukončení mimořádného stavu v ČR, ale až nyní mi bylo oznámeno, že mi nebylo vyhověno, že v této situaci jsem nebyla omezena, že úřady fungovaly údajně bez omezení. Jsem přesvědčena, že má práva byla omezena. Jsem totiž invalidní stupeň 1 a jsem přes 2 roky v péči revmatologa, imunologa, a dalších (několik posledních let se dostávám z autoimunitního onemocnění) a rozhodně cestovat do Olomouce vlakem cca 100 km na Krajský úřad, kde v okolí Olomouce bylo centrum nákazy, bylo pro mě nevhodné, řídila jsem se v rámci svých znalostí dostupnými informacemi z přímých přenosů vlády ČR a řešit můj problém jen pomocí internetu a telefonu je jelikož nemám právní vzdělání, je pro mě znevýhodňující.

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nevyplývá, zda jste se musela kvůli obraně svých práv dostavit na osobní jednání na Krajský úřad, zda jste zmeškala nějaké nějaké jednání ve věci (přes omluvu z důvodu obavy o své zdraví, které nebylo vyhověno). Doporučuji Vám sjednat si osobní schůzku s advokátem ve Vašem okolí, v rámci níž proberete veškeré okolnosti a předložíte listiny k věci, na základě kterých Vám bude advokát schopen adekvátně poradit zda a jak ve věci dále postupovat.