Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.472

Styk s dítětem-nouzový stav

2 odpovědi

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu, který se týká styku otce s dcerou v nouzovém stavu. Styk upraven rozsudkem, otec dítěte se po dlouhé době ozval, jako msta za podání TO neplnění vyživovací povinnosti, že chce s dcerou chodit na procházky, které má upraveny rozsudkem. Já- matka chronicky nemocná, samoživitelka, v péci další dítě. Dodržuji z bezpečnostních důvodů zákaz vycházení. Má otec nárok chodit s dítětem za tohoto stavu venku mezi lidmi? Děkuji

Dobrý den,

vládou vyhlášený nouzový stav nezasahuje do platnosti soudních rozhodnutí, proto má otec Vaší dcery právo na styk s ní v souladu se zněním rozsudku a Vy máte povinnost mu styk umožnit. (Výjimkou by byla situace, kdyby byl někdo z účastněných ve 14 denní karanténě či v uzavřené obci). Pokud máte odůvodněné obavy z nákazy koronavirem a s otcem se nelze domluvit na dočasném omezení kontaktu s dcerou, pak Vám nezbude než podat k soudu předběžné opatření na změnu úpravy styku otce s nezletilou. V návrhu popíšete důvody změny a soud je povinen o takové žádosti rozhodnout do 24 hodin od jeho podání. Podání návrhu na vydání předběžného opatření ve věci nezletilých dětí je osvobozeno od soudního poplatku.
Obdobné vzory podání naleznete v odkazech níže:

https://www.zbynekmlcoch.cz/ke-stazeni/rodinne-pravo-vzory/navrh-na-zmenu-upravy-vychovy-a-vyzivy-oniz-bylo-jiz-drive-soudem-rozhodnuto-vzor-ke-stazeni

https://www.zbynekmlcoch.cz/ke-stazeni/rodinne-pravo-vzory/navrh-na-vydani-predbezneho-opatreni-rozhodnuti-vyzivne-alimenty-vzor-ke-stazeni-online-zdarma