Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.065.653

Zaplacení faktury bytovému družstvu

2 odpovědi

Dobrý den, dne 31.3.2020 mi bylo e-mailem oznámeno, že mám uhradit částku 10000 Kč za bojler, který mi byl v družstevním bytě vyměněn v roce 2015. Od 5/2018 nejsem členem družstva z důvodu prodeje bytu. Předseda družstva v roce 2015 rozhodl, že se výměna bojleru zaplatí z družstevního účtu. Moje otázka zní, jestli musím tuto fakturu zaplatit nebo ne. Ve stanovách družstva je uvedeno, že v bytech si platí opravy členové družstva, nebo podle rozhodnutí družstva. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jestliže družstvo v roce 2015 rozhodlo, že výměnu bojleru zaplatí družstvo, pak nejste povinen fakturu hradit. Nicméně bez znalosti všech okolností nemohu věc řádně posoudit a doporučuji Vám sjednat si schůzku s advokátem, který Vám po zjištění všech okolností bude schopen doporučit správný postup.

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ano, předseda družstva tuto opravu schválil. Hezký den.