Od 1.8.2023 je online chat s advokátem zrušen, dotaz prosím pošlete ZDE.

Vyberte  Přehled dotazů
Součet všech návštěv online chatu poradny: 3.069.047

sluzebni auta a nemocenska

1 odpověď

Dobrý den.

Jsem v pracovní neschopnosti a zaměnavatel požaduje okamžité vrácení všech pracovních pomůcek, včetně služebního auta, které mam pro soukromé účely.

Odkazuje se na stav nouze vyhlášený ČR a tím pádem nechce dodržovat výpovední dobu dle smluv, které jsme při přebíraní prac. pomůcek podepsali. Má na to právo?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

podmínky pro používání vozu přiděleného i pro soukromé účely by měly být stanoveny ve smlouvě o přidělení vozu nebo vnitřním předpisem zaměstnavatele. Pokud zde není stanoveno nic o povinnosti vrátit služební vozidlo z důvodu mimořádných okolností, pak Váš zaměstnavatel požaduje vrácení vozidla neoprávněně. Obecně vždy v takových případech chtějte po zaměstnavateli (či jakékoliv osobě, která si vynucuje jakoukoliv povinnost), nechť Vám doloží, na jaké ustanovení předpisu či smlouvy se odkazuje.