Počet stránek ve webu: 43.307

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné chvíli jsem rozvedená. Před rozvodem byl podán Návrh na určení otcovství souhlasným prohlášením rodičů dle ust. § 777 Občanského zákoníku a § 416 ZŘS. Nyní jsme předvoláni. V předvolání se píše, že mám zajistit účast biologického otce. V době, kdy byl tento návrh podán, jsme se na všem takto domluvili a podepsali.

Nyní však biologický otec tvrdí, že nepřijde. Co se stane? Jak bude soud postupovat? Co mohu dělat já? Děkuji. Ilona.

 

ODPOVĚĎ:
Nelze přesně předvídat, jak se přesně soud zachová, patrně se bude snažit otce sám k dalšímu jednání předvolat, přičemž Vy byste měla soudu sdělit veškeré adresy, kde by se biologický otec mohl zdržovat, včetně např. zaměstnání, pakliže je Vám známo. Pokud se otce k jednání nepodaří předvolat, tak může soud otci ustanovit opatrovníka, který bude jednat v řízení za otce, případně řízení zastaví s tím, nechť podáte žalobu na určení otcovství. Žalobu je nutno podat do jednoho roku od narození dítěte. Doporučuji Vám v takovém případě vyhledat pomoc advokáta, který Vám pomůže žalobu vyhotovit.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 79 Kč. Odpověď obdržíte do 3 dnů. Poradit se s právníkem.