Počet stránek ve webu: 40.884

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

V současné chvíli jsem rozvedená. Před rozvodem byl podán Návrh na určení otcovství souhlasným prohlášením rodičů dle ust. § 777 Občanského zákoníku a § 416 ZŘS. Nyní jsme předvoláni. V předvolání se píše, že mám zajistit účast biologického otce. V době, kdy byl tento návrh podán, jsme se na všem takto domluvili a podepsali.

Nyní však biologický otec tvrdí, že nepřijde. Co se stane? Jak bude soud postupovat? Co mohu dělat já? Děkuji. Ilona.

 

ODPOVĚĎ:
Nelze přesně předvídat, jak se přesně soud zachová, patrně se bude snažit otce sám k dalšímu jednání předvolat, přičemž Vy byste měla soudu sdělit veškeré adresy, kde by se biologický otec mohl zdržovat, včetně např. zaměstnání, pakliže je Vám známo. Pokud se otce k jednání nepodaří předvolat, tak může soud otci ustanovit opatrovníka, který bude jednat v řízení za otce, případně řízení zastaví s tím, nechť podáte žalobu na určení otcovství. Žalobu je nutno podat do jednoho roku od narození dítěte. Doporučuji Vám v takovém případě vyhledat pomoc advokáta, který Vám pomůže žalobu vyhotovit.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem