Počet stránek ve webu: 40.205

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Syn v době umrtí svého otce byl na pracovním úřadě pro přerušení školy teď je mu 22 a chce školu udělat. Otec je mrtvý skoro dva roky. Bude mít syn nárok na přiznání sirotčího důchodu? Děkuji. Dana

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Stojím před problémem a tím je invalidní důchod. Dne 30. srpna 2010 jsem obdržela od zaměstnavatele výpověď dle § 52, písm. c) z důvodu reorganizace, pro nadbytečnost. Po skončení pracovního poměru bych měla obdržet 3 odstupné platy. V září a v říjnu 2010 mi běžela dvouměsíční výpovědní lhůta.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Před rokem byli mě a mojí ženě svěřeni soudem do peče dva vnuci ktere odložili rodiče. Za tuto dobu neprojevili rodiče o děti žadný zájem, ani jednou nezaplatili výživné. Otec je v současné době ve vazbě (jinak bezdomovec) pobyt matky dětí nám není znám. Zajímalo by nás, jaké jsou naše další možnosti - pěstounska peče nebo jiné možnosti. Děkuji. Vilém

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsme bezdětný pár a dohodli jsem se s mojí neteří, že donosí a v lednu porodí nechtěné dítě, které převezmeme do péče formou přímé adopce. Víme, že budeme muset čekat na rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče, než budeme mít nárok na peněžitou podporu v mateřství.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Jsme bezdětný pár a dohodli jsem se s mojí neteří, že donosí a v lednu porodí nechtěné dítě, které převezmeme do péče formou přímé adopce. Víme, že budeme muset čekat na rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče, než budeme mít nárok na peněžitou podporu v mateřství.

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Letos jsem ukončila studium, rodiče mě vyhodili z bytu a chtějí abych si odhlásila trvalé bydliště, že ke mě nemají žádné vyživovací povinnosti. Ale já jsem vedená na ÚP a nemám nárok na žádnou podporu. S rodiči dobře nevycházím, proto přespávám kde se dá. Dnes jsem byla na Městském úřadě a řekli mi, že mě od rodičů odhlásit nemůžou a podporu také nedostanu. Jedině pokud si nahlásím trvalé bydliště u kamarádů, po 2-3 bych měla nárok na hlasit se na Městský úřad. Chtěla jsem se zeptat zda je tedy možné mít narok na finančí pomoc? Děkuji, Majka

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Syn pracoval legálně 6 roků v Austrálii. Bude mu tato doba také započtena do odpracované doby při vyměření důchodu? V tomto období neplatil zdravotní, sociální ani důchodové pojištění. Děkuji, Jiřina

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Syn pracoval legálně 6 roků v Austrálii. Bude mu tato doba také započtena do odpracované doby při vyměření důchodu? V tomto období neplatil zdravotní, sociální ani důchodové pojištění. Děkuji, Jiřina

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Mám v pronájmu celý dům. Byty v něm dále podnajímám, měsíčně platím pronájem. Podnájemníci na základě podnájemní smlouvy prý nemají nárok na příspěvek na bydlení. Už jsem se dotazovala kde se dalo, prý na něj mají nárok, ale nikde nemohu dopátrat za jakých podmínek či co je k tomu třeba. Děkuji Adéla

1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)
Mám v pronájmu celý dům. Byty v něm dále podnajímám, měsíčně platím pronájem. Podnájemníci na základě podnájemní smlouvy prý nemají nárok na příspěvek na bydlení. Už jsem se dotazovala kde se dalo, prý na něj mají nárok, ale nikde nemohu dopátrat za jakých podmínek či co je k tomu třeba. Děkuji Adéla