Zaměstnavatel nabízí transfer do jiné společnosti se zachováním všech stávajících podmínek, které mám momentálně garantované pracovní smlouvou. Já nechci přistoupit na transfer do jiné společnosti. Patří mi jako odstupné - legistaltivní minimum 2+3 měsíce platu, když nepodepíšu přechod do nové společnosti? S pozdravem. Oldřich

ODPOVĚĎ:
Na dotaz nelze odpověď bez bližší znalosti důvodů, které vedou zaměstnavatele k jeho nabídce. Pokud je důvodem např. skutečnost, že se ruší zaměstnavatel nebo jeho část, nebo se přemísťuje zaměstnavatel nebo jeho část nebo jste se stal nadbytečným vzhledem k rozhodnutí zaměstnavatele nebo příslušného orgánu o změně jeho úkolů, technického vybavení, o snížení stavu zaměstnanců za účelem zvýšení efektivnosti práce nebo o jiných organizačních změnách, pak po odmítnutí nabídky jiné práce vzniká nárok na odstupné podle § 67 zákoníku práce.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Převod zaměstnance v rámci transferu firmy se zachováním stávajících podmínek zaručených pracovní smlouvou