1 1 1 1 1 Hodnocení 2.00 (1 hlas)

Manžel podepsal se zaměstnavatelem dohodu o ukončení pracovního poměru z důvodu organizačních změn k 31.12.2019. Prosím o radu zda má nárok na odstupné. Děkuji a přeji hezký den. Elena.

ODPOVĚĎ:
Pokud je v dohodě jednoznačně uvedeno, že pracovní poměr je ukončen dohodou z důvodu organizačních změn, nárok na vyplacení odstupného vzniká v souldu s § 67 zákoníku práce, který uvádí, že zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné.

► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

  • Dohoda o ukončení pracovního poměru kvůli reorganizaci a nárok na odstupné, vymáhání odstupného