Počet stránek ve webu: 39.637

Pomohla Vám poradna? Pomozte poradně darem uhradit služby jejích právníků.
Číslo bankovního účtu: 2500220711 / 2010 . Děkujeme! Financování poradny - info.
1 1 1 1 1 Hodnocení 0.00 (0 hlasů)

Má zaměstnanec, pracující u společnosti 16 let, nárok na odstupné v případě, že firma ukončuje činnost z důvodu nemoci majitele? Děkuji. Zdeňka

ODPOVĚĎ:
Jestliže firma ukončuje svou činnost, je rušena, aniž by práva a povinnosti z pracovněprávních vztahů přecházely na jiného zaměstnavatele, bude pracovní poměr ukončen podle § 52 písm. a) zákoníku práce - ruší-li se zaměstnavatel nebo jeho část. V takovém případě, podle § 67 zákoníku práce vzniká nárok na odstupné.