Mám smlouvu na neurčito a zrušili mi pracovní místo. Nabídli mi něco podobného, za stejné peníze, ale úplně jiná náplň práce a musím projít přijímacím pohovorem, abych pozici dostala. Když to nepříjmu, mám nárok na odstupné? Jsem v této firmě přes dva roky. Děkuji.

ODPOVĚĎ:

Pokud byla Vaše pracovní pozice zrušena, můžete nově nabízenou pozici odmítnout. Vzniknout tak podmínky pro uplatnění § 52 písm. c) zákoníku práce. pokud nedojde k jiné dohodě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem (např. nabídka další pozice), vznikne při výpovědi pro nadbytečnost nárok na odstupné. :