Počet stránek ve webu: 40.662

1 1 1 1 1 Hodnocení 3.00 (1 hlas)

Jsem v dočasné pracovní neschopnosti DPN od 22.1.2020 a díky covidu se moje léčba protahuje. Jsem zaměstnaná u Velkoobchod Adam. Volala mi personální, že se mění majitel a nový mě nechce, že má pro mě připravenou "výpověď dohodou." Mám ji podepsat. Na co mám nárok? Proplatí mi dovolenku? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ:
Výpověď dohodou zákoník práce nezná. Buď se jedná o ukončení pracovního poměru dohodou nebo výpovědí, v tomto případě ze strany zaměstnavatele. Pro to, aby mohl dát zaměstnavatel zaměstnanci výpověď, musí nastat některá z podmínek stanovené v § 52 zákoníku práce. Ve Vašem případě se nejspíš bude jednat o tzv. nadbytečnost, při níž vzniká nárok na vyplacení odstupného. Pokud bude zaměstnavatel na dohodě, doporučuji ji podepsat pouze v případě, že v ní bude uveden důvod "nadbytečnost" a bude specifikována výše odstupného.
pokud podepíšete dohodu, kde toto uvedeno nebude, ztratíte právo na odstupné a v případě registrace na úřadu práce Vám bude krácena podpora v nezaměstnanosti.
Nevyčerpaná dovolená musí být při ukončení pracovního poměru proplacena.

Nenašli jste odpověď na váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte do 24 hodin! Poradit se s právníkem