Výživné, alimenty placené v insolvenci a změna zákona 2017 - proč výživné přestalo chodit?

1 odpověď

Dobrý den,
otec mého vnuka je v insolvenci a výživné je vyláceno z insolvence. Nyní dceři 2x výživné nepřišlo z důvodu změny v zákoně. Nejdříve se platí dluhy a když zbyde, teprve dojde na výživné?
A když není, prostě je nedostane? Má čekat, jak to bude další měsíce. Bude ji insolvenční správou výživné nějak doplaceno? Hlídají toto? Nebo ji vyplatí např. v září 2017 a o VII. a VIII. měsíc 2017 přijde. Pro dceru samoživitelku jsou 2.000 Kč dost velké peníze. Lze požadovat po otci nebo jak postupovat.
Děkuji za objasnění, popřípadě odkaz, kde je toto vysvětleno.

Dobrý den,

dcera (resp. vnuk) o výživné za měsíce červenec a srpen 2017 rozhodně nepřijdou. Bohužel novela účinná od 01.07.2017 založila insolvenčním správcům deponovat určitou částku na náklady řízení a tato deponace byla upřednostněna před samotným výživným.
Insolvenční správce dlužné výživné musí doplatit ihned, jakmile bude v majetkové podstatě mít na toto finance; až po uhrazení veškerého dlužného výživného pak budou opětovně hrazeny pohledávky ostatních tzv. běžných věřitelů.