1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Obracím se na Vás s dotazem, zda mám nárok na vrácení peněz od firmy Nutriadapt. 9/2022 jsem se dohodla, že se stanu klientkou a absolvuji roční program. Znamenalo to, že mi na základě krevních výsledků udělají jídelníček na míru a budu dojíždět na přeměřování. Paní XXX, se kterou jsem na pobočce Nutriadapt v Česku jednala, věděla, že bydlím v Německu (500 km) a budu příležitostně dojíždět.

Neměla jsem hotovost 25.000 Kč, tak mi vyřídila úvěr u firmy Essox na 12 měsíců částku 2.132 Kč. V září 2023 jsem úvěr doplatila. Měli jsme projekt, o kterém jsme netušili, že bude vše jinak a také hlavním zlomem, který mi znemožňoval cesty, byla nalezená výpověď od listopadu 2022 v poštovní schránce po návratu z Česka po týdenní dovolené. V říjnu jsme přeci jen ještě měli cestu, tak jsem si domluvila a absolvovala přeměření. První a poslední. Nutriadapt mi vystavil jídelníček, poslal emailem a absolvovala jedno přeměření v Česku. Program jsem nezačala a od říjnové návštěvy mě paní XXX ani nikdo z firmy Nutriadapt nekontaktoval a nezajímal se o moji osobu. V červnu jsem paní XXX psala email, na který nereagovala, o tři týdny později jsem psala další email, opět bez odezvy. V polovině srpna jsem volala na reklamační oddělení a paní YYY mi řekla, ať vše napíšu do emailu. Což jsem ještě ten samý den udělala a email odeslala. Do dnešního dne (11.10.2023) jsem čekala na odpověď. Mezitím jsem zkoušela volat na centrálu do Prahy, ale nedovolala jsem se. Až dnes (30.10.2023), kdy mi paní YYY řekla, že mi 23.8.2023 poslala email. Zřejmě spadl do spamu. Četla jsem ho až dnes (30.10.2023), kdy mi ho opakovaně poslala. Stálo tam, že mi vedení pobočky v Česku nabízí jako vstřícný krok dochodit nebo odebrat produkty. Tuto nabídku nemohu akceptovat a to hned ze dvou důvodů. Jsem týden po operaci a minimálně 2 měsíce nemohu cestovat a druhý důvod je, že jsem ztratila důvěru v paní XXX a firmu Nutriadapt. Čekala jsem, že mi psychicky pomůžou a budou mne podporovat, ale jsem z jejich nezájmu zklamaná. Každé peníze jsou jako odměna za vyvinutou energii, ale paní XXX žádnou nevyvinula. Tudíž se chci zeptat, zda bych měla nárok na vrácení peněz. Asi bych se spokojila s 15.000 Kč. Děkuji za odpověď. S pozdravem Darina.

ODPOVĚĎ:
V tomto případě je nutné případ posoudit podle obsahu smlouvy a obchodních podmnínek, která mezi Vámi byla uzavřena. Hlavní otázkou je, zda firma Nutriadapt nějakým způsobem porušila své povinnosti, které jim ze smlouvy vyplývají nebo zda ukončení programu bylo zapříčiněno z Vaší strany. Pokud by Nutriadapt nějakou povinnost porušil, lez teoreticky od smlouvy odstoupit.
Je zde ale také druhá varianta, a to žádat peníze zpět po Essoxu. Tyto úvěrové smlouvy bývají často neplatné a je celkem snadné platnost zpochybnit a na základě toto si vyžádat zpět všechny zaplacené peníze. Je ale nutné opět vycházet z úvěrové smlouvy.