1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Mám eshop. Slyšel jsem, že nemůže být předvyplněno ("zakliknuto") políčko "souhlasím s obchodními podmínkami" nebo že nesmí být na tlačítku pro objednání něco jako "Odesláním objednávky kupující souhlasí s obchodními podmínkami" apod.   Která část (§) novely občanského zákoníku toto přikazuje?   Informaci bych rád doplnil do článku  https://www.bezplatnapravniporadna.cz/reklamace.html.  Děkuji. Zbyněk.

ODPOVĚĎ:
Toho si vědom nejsem, je to doporučující nastavení, jelikož zákazník může namítat, že si toho nevšiml a s OP nesouhlasil. Co nesmí být zaškrtnuté je souhlas se zpracováním osobních údajů, a to dle čl. 6 nařízení GDPR. Novela OZ zavedla povinnost mít jasné tlačítko k závazné finální objednávce.