Jak ukončit kurz vzdělávání personalistiky, který nám nevyhovuje?? Očekávali jsme něco jiného. S kolegyní jsme se přihlásili do kurzu ke zvýšení kvalifikace, ale bohužel nám to nevyhovuje. Po 3. lekci bychom chtěli kurz ukončit, ale prý nemáme nárok na alespoň částečné vrácení peněz. Má být 10 lekcí celkem.

Žádnou smlouvu jsme nepodepsali, ale požadovanou částku jsme zaplatily celou. Od každého obchodu by mělo jít odstoupit? Velice děkujeme s pozdravem a přáním krásného dne Dita

ODPOVĚĎ:
Od smlouvy jde odstoupit, pokud druhá smluvní strana porušuje povinnosti ze smlouvy. Pokud k porušení povinností nedochází, lze smlouvu zrušit, pokud to tak předvídá samotná smlouva či zákon. Typicky pokud smlouva umožňuje podat výpověď. Samotná skutečnost, že Vám poskytované služby nevyhovují, není sama o sobě důvodem pro jednostranné zrušení smlouvy a vrácení peněz.