Manžel vlastní dům. Děti nemáme. Manželovi rodiče již zemřeli. Prosím o informaci, jak by to bylo v případě manželovi smrti s dědictvím. Manžel se obává, že když nemáme děti že by mohl dědit jeho sourozenec. Což by nechtěl. Děkuji za odpověď Elena.

ODPOVĚĎ:
Váš manžel se nemusí obávat, že by dle zákonné dědické posloupnosti dědil jeho sourozenec, neboť dle druhé dědické třídy může dědit i manžel/ka sám/sama, není nutné, aby dědili i rodiče zesnulého. Zůstavitelovi sourozenci dědí pouze v případě, že zůstavitel neměl manžela ani rodiče.