1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Jsme invalidní manželé a se synem jsme si pronajali byt. Syn nám na nájem přispíval, ale pak přestal platit, takže majiteli dlužíme peníze. Bez jakékoliv domluvy k nám přijel a pod nátlakem jsem mu podepsala dluh a pak nám řekl, že se musíme do 1 měsíce vystěhovat, že končí smlouva na byt, ale on nám od minulého roku 2019 smlouvu nedal.

Domluvili jsme se na splácení. Chceme vědět, jestli je možné, aby nás vystěhoval v tak krátké době, protože není jisté, že se nám podaří v dnešní době sehnat byt dle našich možností. Děkujeme.

ODPOVĚĎ:
Pokud bydlíte, vystěhovat vás nemůže samovolně. Musel by k soudu podat žalobu o vyklizení, a ta než proběhne, bude to trvat i více než rok. Doporučuji ale poohlížet se po novém bydlení, protože pronajímatel vám samozřejmě může dělat různé naschvály, které kvalitu bydlení výrazně sníží.