1 1 1 1 1 Hodnocení 4.00 (1 hlas)

Chtěla jsem se zeptat, jestli něco zmůžeme ohledně sousedů, kteří kouří ve svým sklepě, ale rozlézá se to po celé bytovce. Je tady šest bytů ve vlastnictví. Soused si tam zve kamarády a pak teda je to strašný, stačí projít po chodbě a máme to doma. Prosím vás, co by jsme proti tomu mohli dělat. Děkuji za odpověď, Ilona.

ODPOVĚĎ:
Jedná se o obtěžování, tedy porušování vašeho vlastnického práva. Můžete se obrátit na Městskou policii, aby situaci řešila a pokud jejich zásah nepomůže, nezbude, než se obrátit na soud s tzv. sousedskou žalobou, kdy by soud rozsudkem uložil sousedům, aby vás tímto způsobem neobtěžovali. Pokud by ani to nepomohlo, můžete podat návrh na exekuci, kdy soud bude sousedům ukládat opakovaně finanční pokuty tak dlouho, dokud s tím nepřestanou.