1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Dne 1.8. 2019 jsem podepsala nájemní smlouvy k bytu na 1 rok. Máme souseda, který hraje hlasitou hudbu a budí nás tím. Je to důvod k výpovědi nájemní smlouvy? A může si pronajímatel nechat kauci, jako porušení smlouvy? Je koupě vlastního bydlení uznatelný důvod k vypovězení nájemní smlouvy a navrácení kauce? Děkuji, Alice.

ODPOVĚĎ:

Ano, hlasitá hudba je důvodem k výpovědi nájemní smlouvy, jelikož Vám podstatně ztěžuje podmínky k bydlení. Kauci si pronajímatel v tomto případě nechat nemůže. Koupě vlastního bydlení není důvod k výpovědi.