1999 jsem si pronajal byt, kde byl zaveden plyn, který jsem si na sebe převedl a tím pádem uzavřel smlouvu s plynárnami. 2004 jsem ale plyn odhlásil a dál jsem ho neodebíral. Plynárny tedy vymontovaly měřič na spotřebu plynu. Nyní se stěhuji z nájmu a majitelka požaduje, abych tam plynoměr znovu zajistil, což by ale znamenalo znovu uzavřít smlouvu s plynárnami.

Má na to právní nárok, musím jí byt předat s hodinami, případně zaplatit poplatek za znovuzavedení plynu? Děkuji Slavoj.

ODPOVĚĎ:
Pokud Vám byl byt předán se zavedeným plynem, měl byste ho předat ve stavu, v jakém byl předán do nájmu Vám. Tedy i se zavedeným plynem. Máte dvě možnosti, buď zajistit znovuzavedení plynu nebo se s majitelkou domluvit, aby si plyn nechala opětovně zavést na své jméno, ale na Vaše náklady.