1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (1 hlas)

Obracím se na Vás s dotazem ohledně ukončení nájemní smlouvy. Majiteli nemovitosti jsme dali 8.9.2019 výpověď s tím, že ke konci měsíce září bude nemovitost vyklizena a připravena k předání. On ovšem argumentuje s tím, že mu i po jejím opuštění máme platit nájemné po dobu následujících třech měsíců v plné výši. Prý je to podložené smlouvou, kterou ovšem nemohu najít. Má na nájemné narok? Děkuji, Igor.

ODPOVĚĎ:
Ano, bohužel zákon v případě ukončení nájmu stanoví tříměsíční výpovědní dobu. Pokud se tedy s pronajímatelem výslovně nedohodnete, musíte platit ještě nájem ve výpovědní době, která je tříměsíční. Lze ukončit i dříve, ale to pouze dohodou. Po výpovědní dobu můžete v bytě dále bydlet, nemusíte ho ke konci měsíce září předávat. Skončení nájmu je upraveno v § 2285 a násl. Občanského zákoníku.