Momentálně ukončuji pronájem. Panu pronajímateli jsem byt předala. Může požadovat i po předání bytu náhradu za nějaké škody, když je při předání nezmínil? Může zjišťovat drobné závady i po předání a do jaké lhůty? Jedná se jen o drobné škrábanečky na venkovních dveřích. Děkuji za odpověď. Hana

ODPOVĚĎ:
Pokud nebyly vady vytčeny v předávacím protokolu, pak pronajímatel nemá oprávnění chtít náhradu škody za další vady. Předávací protokol slouží k tomu, aby byl zaznamenán stav bytu k době předání. Za později vytčené vady tak nemůžete odpovídat, neboť nemáte zaručeno, že je někdo nezpůsobil až po vašem odstěhování.