Exekuce na bankovní účet manželky pro dluh na výživném manžela (dítě z prvního manželství, vztahu)

1 odpověď

Dobrý den,
je možné dát exekuci na bankovní účet jeho i jeho manželky pro neplacení alimentů a dlužného výživného, i přesto, že je daná exekuce na plat? Bývalá partner neplatí alimenty ani dlužné výživné, je ženatý, dluhy stále narůstají.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Způsob provedení exekuce volí exekutor, exekuci lze provést i více způsoby najednou. Je tedy možný souběh exekuce na plat a na účet, ovšem tento způsob je považován za neoprávněný, neboť exekucí účtu jsou postiženy prostředky, které povinnému podle ustanovení o exekuci na plat musí zůstat jako tzv. nezabavitelná částka.