Exekuce na dluh vzniklý před rozvodem a hrozba exekuce platu, mzdy, majetku, nemovitosti

3 odpovědi

Může mne navštívit exekutor, když s bývalou manželkou nežiji? Jsme rozvedeni rok a má u mne zrušen trvalý pobyt. Nežijeme spolu už 2011-2014. Dluhy začala dělat úmyslně se svým novým přítelem ještě v době, kdy jsme se rozváděli.
Starám se o dvě děti a nevím co můžu čekat bydlíme v domě, který jsem dostal od rodičů ještě před svatbou. O dluzích jsem se dozvěděl náhodou, protože maželka nikde nezměnila doručovací adresu, tak to přišlo ke mně.
Není to podvod když pracuje peníze si necha posílat na bankovní účet dítěte, které mám v péči já a já to mam snad zaplatit dá se s tím něco dělat nebo se mě bude smát a ja s dětmi dluh zaplatíme a oni se budou dál vesele zadlužovat.
Děkuji

Pokud jste rozvedeni a máte řádně vypořádané SJM, exekutor Vás navštívit nemůže. Pokud měla Vaše žena některé dluhy z doby před rozvodem, které nebyly vypořádány, je možné, že proti Vám bude zahájeno nalézací soudní řízení, nikoliv však exekuce. Protože již nejste manželé, není možné vést exekuci na Váš účet ani mzdu, dům ve výlučném manželství rovněž není možné exekučně postihnout pro dluhy Vaší bývalé manželky.

nemame smj

Pro účely exekuce se nepřihlíží ke zrušení nebo zúžení SJM, ani k vyhrazení jeho vzniku ke dni zániku manželství.