Koupě auta, automobilu od dlužníka s exekucí - hrozí zabavení auta kupujícímu?

1 odpověď

Dobrý den,

koupila jsem auto od paní.
Po třech dnech jsem zjistila, že je paní v exekuci a auto je zahrnuté do exekuce.
Paní mě sice tvrdí, že vše řádně splácí, ale bojím se, abych o auto nepřišla.

Poraďte mě prosím co mám dělat, jestli mám paní udat na Policii ČR nebo jak v tomto případě mám postupovat.

Děkuji moc.

Dobrý den. Žádné udání na Policii ČR Vám proti zabavení auta nepomůže. Samozřejmě můžete podat trestní oznámení pro podvod, ovšem dokud Vám nebude auto exekučně zabaveno, tak Vám ani nevznikne škoda a nebude naplněn skutkový znak trestného činu. Momentálně nemáte možnost, jak zabránit exekuci auta, pokud se exekutor neplatnosti právního jednání (prodeje auta) dovolá.