Exekuce manželky pro dluh vzniklý těsně před rozvodem - hrozí exekuce manželovi?

2 odpovědi

Dobrý den,
s manželkou jsem rozveden 2011-2014 a má u mne zrušen trvalý pobyt. Dům jsem měl za svobodná, manželka se odstěhovala a bydlí jinde. Má dluhy a některé asi i před rozvodem. Hrozí jí exekuce.
Co mě může čekat? Mám i já nějaké pohledávky?
Starám se o 2 děti alimenty mě neplatí co mám dělat
Děkuji

Dobrý den. Pokud jste rozvedeni přes tři roky, nastupuje domněnka rozdělení aktiv a pasiv SJM rovným dílem, ovšem pouze pokud jste neměli řádně vypořádané SJM v rozvodovém řízení. Pokud tedy měla Vaše žena některé dluhy z doby před rozvodem, které nebyly vypořádány, je možné, že proti Vám bude zahájeno nalézací soudní řízení, nikoliv však exekuce. Protože již nejste manželé, není možné vést exekuci na Váš účet ani mzdu, dům ve výlučném manželství rovněž není možné exekučně postihnout pro dluhy Vaší bývalé manželky.

prominte spatne sešm napsal z manzelkou neziji tri ale rozvedeni jsme rok