Dluh u dopravního podniku Praha - komu dodatečně zaplatit dluh při předání dluhu exekutorovi k vymáhání?

1 odpověď

Moje dcera má 2004-2014 dluh u dopravního podniku Praha, nyní má peníze a dluh by chtěla uhradit. DP jí zakázal jim dluh uhradit, protože je již předán exekutorům. Dále bylo sděleno, že 19 let staré dvě jiné exekuce v letošním roce již není možné sloučit.

I po nařízení exekuce je možné dluh hradit u oprávněného, ten potom musí tuto skutečnost ohlásit exekutorovi. Exekutorovi však přesto vznikne nárok na náhradu nákladů a odměny z této zaplacené částky. Navíc se o tom exekutor dozví až se zpožděním, během něhož může provést např. mobiliární exekuci, dluh je proto lepší hradit přímo exekutorovi, který exekuci vede.
Sloučení exekucí je zásadně možné u všech exekucí vedených u téhož exekutora anebo u více exekutorů, pokud je vymáhaná jistina v jednotlivých případech max. 10.000, - Kč. Pokud je tedy proti Vaší dceři vedeno více exekucí u více exekutorů a vymáhaná jistina v každém případě nepřesahuje 10.000, - Kč, může Vaše dcera podat k exekučnímu soudu (okresní soud podle jejího trvalého bydliště) podat návrh na jejich sloučení.