Špatné datum na exekučním příkazu - je exekuční příkaz právně platný?

4 odpovědi

Byla jsem požádána o součinnost v exekučním řízení. V žádosti je uvedeno, že exekuce je vedena na základě směnečného příkazu vydaného Krajským soudem v Brně dne 30. 12. 1899.
Je vůbec možné, aby existoval takový příkaz a je právně platný? K tomuto příkazu bylo vydáno pověření exekutora Okresním soudem v Blansku z roku 2003. Žádost mi přišla 13. 5. 2014. Exekuce trvá tedy 11 let, je to možné?

Jedná se o chybu v psaní, která nemá na platnost směnečného platebního rozkazu vliv. Po nařízení exekuce dochází k přerušení plynutí doby, to znamená, že exekuce může trvat neomezeně dlouhou dobu.

A stejné datum je na tom příkazu, právník na to poukazoval i u soudu, bez odpovědi. A stejné je i u nabytí právní moci, rok 1899. To nevadí?

Jedná se o chybu v psaní, formální záležitost kterou je možné opravit i bez návrhu. Opravdu to nevadí.

Tak to děkuji, já se hlavně pobavila, jak to někdo mohl takto splést.