Sloužení exekucí u jednoho exekutora - postup, návod, automatické sloučení

1 odpověď

Dobrý den,
mám tři exekuce u stejného exekutora, na které jsem se odvolávala. Každá je v jiné fázi řešeni. Požádala jsem o sloučení, ale prý momentálně nelze. Jak postupovat, protože jedna je již zaplacena a ostatní v řešení.
Pružnost soudu bohužel pomalá.

Dobrý den. Pokud je již jedna exekuce zaplacená, není důvod ji spojovat s dalšími dvěma, tím by se pouze oddálilo její ukončení. Potud je postup exekutora v pořádku, neboť v rámci hospodárnosti lze věc vyloučit k samostatnému řízení. Ohledně zbylých dvou exekucí - jsou vedeny u stejného exekutora a tak je exekutor povinen tato řízení automaticky sloučit do jednoho. Proto podejte návrh na sloučení pouze zbylých dvou exekucí.