Koupě družstevního bytu od majitelů s exekucí - přejde dluh na nového majitele bytu?

1 odpověď

Dobrý den,
chtěli bychom koupit družstevní byt a zjistili jsme, že majitelé mají několik exekucí. Zjištěno v centrální evidenci exekucí CEE. Přesnou výši dluhu nevíme.
Na bytovém družstvu dosud žádná zástava nebo omezení práva disponovat s bytem není.
Otázka: přejdou na nás při koupi bytu jejich exekuce? Může se exekutor domáhat neplatnosti prodeje (převodu členských práv) zpětně? Děkuji za odpověď

Dobrý den. Exekuce jiné osoby na Vás koupí družstevního podílu nepřejdou. Exekutor se však samozřejmě může domáhat neplatnosti prodeje, protože osoba v exekuci nesmí nakládat se svým majetekem jinak, než obvyklým způsobem, což prodej samozřejmě není.