Placení splátek i přes nepovolený splátkový kalendář - hrozí přesto exekuce věcí, platu, mzdy?

2 odpovědi

Dobrý den,
mám exekuci na 21000, od první chvíle dluh platím
splátkami, i když mi nebyly povoleny. Teď mi přišlo, že mi přijdou 15.5.2014 na soupis věcí. Tak jsem tam hned volala, prý to co posílám je málo a to platím bez povolení. Do týdne mám celou částku zaplatit i když na to nemám a můžu jen splácet.
Jsem samoživitelka a mám hmotnou nouzi a platím pravidelně. co mám s tím dělat mám pořad platit? A bát se že mi přijdou do bytu nebo
nemůžou když to platím pravidelně?
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud nemáte uzavřený splátkový kalendář, je úplně jedno zda a kolik platíte. Exekuci prodejem movitých věcí tím nezabráníte. Vzhledem k Vaší sociální situaci můžete zkusit podat návrh na odklad exekuce podle § 54 exekučního řádu ve spojení s § 266 odst. 1 občanského soudního řádu (přechodně jste se ocitla v takovém postavení, že by neprodlený výkon exekuce mohl mít pro Vás nebo pro příslušníky Vaší rodiny zvláště nepříznivé následky a oprávněný by nebyl odkladem výkonu rozhodnutí vážně poškozen). Návrh se podává u exekutora a musí obsahovat vylíčení rozhodujících skutečností (hmotná nouze, samoživitelka) a musí k němu být připojeny kopie důkazů toto prokazujících.

děkuji za odpověd. p. Smejkalovi už jsem psala tolikrát a i volala akorád mi položil telefonem a vůbec se se mnou nechtěl hovořit žadné upomínky ani žádné dopisy nepřišli rovnou že mám exekuci splácím dluh od té chvíle co mi přišel dopis a prý to je málo a to platím pravidelně a to jsem schopná platit. Mám se pokusit mu znova napsat o splatkovej kalendář že pošlu větší částku dekuji moc