Exekuce a ochrana zapůjčeného vybavení bytu (zápůjčka od osoby blízké, člena rodiny)

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat zda existuje nějaká ochranná smlouva o zapůjčení či pronájmu nábytku a vybavení domácnosti, který jsem svému bratrovi dala k užívání do městského bytu? Protože už ale účtenky od toho nemám, tak nevím, zda by nám mohla postačit jen smlouva mezi námi?
Díky za odpověď

Dobrý den. Žádná ochranná smlouva neexistuje. Lze samozřejmě uzavřít smlouvu o výpůjčce, ovšem je otázkou, nakolik bude důvěryhodná, když ji uzavřete až po zahájení exekuce.