Exekuce při zrušeném SJM - exekuce na nemovitost nedlužníka

1 odpověď

Vážený pane magistře,
máme s manželkou soudem provedeno zrušení SJM a provedeno majetkové vypořádání. Až po tomto vypořádání si manželka koupila pozemek a na něm postavila rodinný dům RD. Nyní exekutor nařídil exekuci tohoto jejího majetku. Důvodem je můj dávný dluh u banky, se kterou jsem prohrál soudní spor.
Šlo záležitost mého podnikání a manželka v tom nebyla nijak angažovaná.
Je exekutor k tomuto postupu oprávněný?
Děkuji.

Dobrý den. Pro účely exekuce se nepřihlíží ke zrušení SJM. Exekuci pro dluh z doby před manželstvím lze nařídit i ohledně majetku, který patří do SJM. Protože se nepřihlíží ke zrušení SJM, jedná se teoreticky o majetek v SJM. Postup exekutora je správný.