Koupě domu v exekuci, exekuční dražbě - na co si dát pozor?

1 odpověď

Dobrý den,
chystáme se koupit dům v exekuci. Realitní kancelář řekla, že se o vše postará. Na co bych si měla dát pozor? Co by nemělo ve smlouvě chybět, abych nakonec nepřišla o v exekuční dražbě zakoupený dům? Že by se např. objevila další exekuce? Je jasné že před podpisem smlouvy budu mít aktuální výpis z katastru, že je nemovitost čistá, ale co dál? Děkuji za radu.

Dobrý den. Pokud bude v okamžiku převodu vlastnictví nemovitost Vašimi slovy čistá, tj. nebude podle údajů v katastru nemovitostí zatížena exekucí, nebude již následně možné nemovitost exekučně postihnout pro dluhy jiné osoby, neboť exekučně lze postihnout pouze majetek dlužníka.