Ve výzvě exekutora je uvedeno cizí jméno dlužníka kterého neznám - co teď?

1 odpověď

Dobry den,
dostal jsem dopis od exekutora Juraje Polaka (exekutora z Karvine).
V dopise je pouze a jen kopie soudniho rozhodnuti o exekuci proti Rostislavu Lvovi. Nikde moje jmeno neni krome obalky. Podle udaju z kopie soudniho rozhodnuti pan Lvov vlastni nejaky byt ci nebytovy prostor v bytovem dome, kde vlastnim a pronajimam byt.
Pana Lvova neznam a po zatelefonovani panu exekutorovi mi jeho zamestnankyne pani Cvancarova sdelila, ze to byla jejich povinost mi takovyto dopis poslat.

1) Ma skutecne pi Cvancarova pravdu? Byla povinnost exekutora poslat mi dopis, ktery jsem dostal?

2) Byl exekutorem v tomto pripade porusen zakon o ochrane osobnich udaju (zakon 101/2000Sb)? Nemyslim si, ze pan Polak ma pravo davat vedet vsem okolo citliva financni data nekoho jineho - v tomto pripade pana Lvova.

3) Je mozne, abych si na pana Polaka stezoval v pripade, ze poslanim takoveho dopisu pochybil? A kde?

S pozdravem,
Lubomir Burian

Dobrý den. Záleží na tom, jaké soudní rozhodnutí Vám bylo doručeno. Pokud se jedná pouze o exekuční titul, ten Vám neměl být zaslán, naopak dražební vyhláška ano. V prvém případě by byl porušen zákon o ochraně osobních údajů. Tyto situace řeší Úřad na ochranu osobních údajů.