Dluh na sociálním pojištění - OSSZ posílala upomínky na starou adresu i když bylo nahlášeno nové bydliště

1 odpověď

Dobrý den.
Před několika lety jsem se odstěhoval od matky do vlastního, oženil jsem se, změnil trvalé bydliště, nahlásil jsem po telefonu nebo emailem novou adresu snad všude kde mě napadlo a začal jsem pracovat jako OSVČ. Nedařilo se mi, manželka přišla o práci, tak zůstala doma s dětmi a již 2011-2014 nemůže najít novou práci. Tudíž kvůli nízkému příjmu jsme měli větší výdaje než příjmy. Rozdíl nám pomáhala dorovnat matka mé ženy z vlastního důchodu, ale nemohl jsem si bohužel dovolit platit zdravotní a sociální pojištění.

Když se situace trochu zlepšila, tak jsem telefonicky a emailem kontaktoval Zdravotní pojišťovnu i OSSZ a chtěl si domluvit splátkový kalendář.
Zdravotní pojišťovna mi vyšla vstříc, kalendář udělali sami a odeslali mi ho.
Na OSSZ mi řekli že to musím vyřídit osobně nebo mi dali druhou možnost, vystavit manželce Plnou moc aby to mohla vyřídit za mě. Tak jsme sepsali plnou moc, nechali ji řádně ověřit a já opět odjel do práce. Manželku i s plnou mocí ignorují a nedlouho poté mi začali chodit exekuce na účet. První přišla kvůli staré zrušené smlouvě u České Pojišťovny u které prý byl nějaký nedoplatek.
To jsem po nějaké době vyřešil a pojišťovna se mi omluvila že měli prý chybu ve své databázi a platby se dohledali. Po krátké době mi začali chodit exekuce na účet od OSSZ. O tom že se na mě chystá nějaká exekuce jsem netušil. Nepřišel mi žádný dopis, prostě nic. Tak jsem začal zjišťovat a zjistil jsem, že veškeré upomínky jsou posílány na starou adresu kde jsem kdysi bydlel s matkou a kde již dlouhou dobu nemám trvalý pobyt. Z nějakého důvodu mi na tu adresu chodí veškerá doporučená pošta.
Když jsem kvůli tomu opět volal na OSSZ, tak mi bylo opět řečeno abych přišel a vyřídil vše já osobně. To je kvůli mé práci nemožné, protože kdybych si udělal volno, abych mohl jet přes celou republiku na OSSZ abych tam něco vyřídil, tak bych přišel o zakázku a tudíž bych byl opět bez příjmu.

Předem děkuji.

Dobrý den. Chyba OSSZ vznikla, když Vaší manželce s plnou mocí neumožnili provést změnu Vašeho trvalého bydliště. OSSZ provádí exekuci podle daňového řádu, podejte proto návrh na zastavení exekuce podle § 181 daňového řádu, kde uvedete a doložíte celou Vaší anabázi se změnou trvalého bydliště a hlavně doložíte, že jste si trvalé bydliště změnil již před zasláním upomínek a exekučního příkazu.