Dlužník s exekucí prodává chatu - jak zablokovat peníze z převodu chaty?

1 odpověď

Dobrý den,
známý má již několik let exekuci, vyhýbá se placení a protože nemá kde bydlet, tak si postavil chatku, kterou chce nyní prodat a nastěhovat se k přítelkyni. Může tento prodej uskutečnit, aniž by byl nějak postižitelný?
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Vyjma běžné správy majetku nemůže osoba v exekuci nakládat se svým majetkem, tj. nesmí jej ani prodat. Jednalo by se tedy o neplatné právní jednání.