Exekuce bytu ve spoluvlastnictví - odkoupení podílu v exekuční dražbě spoluvlatníkem

1 odpověď

Dobrý den,
máme s bývalým manželem podílové vlastnictví k bytu. Bývalý manžel má nyní exekuci na svůj podíl bytu. Má povinnost exekutorský úřad nabídnout odkoupení podílu přednostně mně jako vlastníkovi druhé poloviny nebo se musím zúčastnit dražby jako každý jiný.
Děkuji.

Dobrý den. Vaše předkupní právo musíte realizovat účastí v dražbě, přičemž toto předkupní právo budete muset prokázat. Budete však zvýhodněna tak, že pokud učiníte stejné podání jako osoba bez předkupního práva, bude Vám příklep udělen a nebudete muset učinit vyšší podání.