Exekuce na stavební spoření - vyjmutí stavebního spoření z exekučního rozhodnutí

1 odpověď

Dobrý den,
syn má exekuci a bylo mu exekutorem obstaveno stavební spoření, na které je již čerpán úvěr (nyní je ve fázi překlenovacího úvěru).
Stavební spoření jsem mu zakládal já (neměl ještě 18 roků) a veškeré platby a splátky taktéž doposud hradím já prokazatelně z mého účtu (přestože mu je již nyní 18 roků).
Na stavební spořitelně mi bylo řečeno, že překlenovací úvěr nemůže být překlopen do řádného z důvodu exekuce. Tudíž budu do nekonečna splácet překlenovací a řádný dohromady. Lze stavební spoření vyjmout z exekučního rozhodnutí, když jej platím po celou dobu prokazatelně já?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Pokud je exekuce vedena na syna, v jehož prospěch byla smlouva o stavebním spoření a smlouva o úvěru uzavřena, není možné tuto exekuci zastavit. Není rozhodné, kdo splátky platí, ale kdo je osobou oprávněnou ze smlouvy.