Exekuce u Home credit a splátky, splátkový kalendář - zastavení exekuce

1 odpověď

Dobrý den, mám dluh u Home credit a po rozhodčím řízení jsem kontaktovala advokátku této společnosti, jestli by mi mohla vystavit splátkový kalendář. Ta mi vyhověla a dosud pravidelně splácím.
Před Velikonocemi 2014 mi ale přišlo nařízení exekuce, že prý neplním domluvené splátky, což není pravda. Kontaktovala jsem jak exekutora tak advokátku, která mi splátkový kalendář vystavovala. Kontrolou její kolegyně se zjistilo, že je chyba na jejich straně a že podávají žádost o zastavení exekuce.
Exekutor dosud nic neobdržel a nechce řešit a pokračuje v exekuci dále platebním rozkazem.
Co mám dělat, prosím poraďte mi. Děkuji.

Dobrý den. Pokud již navrhovatel podal návrh na zastavení exekuce, který dosud exekutor neobdržel, máte dvě možnosti. Buď počkáte, až exekutor návrh obdrží a rozhodne o něm, nebo podáte totožný návrh sama. Pro jistotu bych návrh podal a odůvodnil bych jej Vámi popsanými okolnostmi a přiložil vyjádření advokátky o tom, že návrh na nařízení exekuce byl podán omylem.