Dražba nemovitosti - kdo platí zálohy na elektřinu, plyn, BD?

1 odpověď

Dobrý den,
jak se postupuje při nedobrovolné dražbě nemovitosti? Bývalý manžel měl dluh, který nepřiznal u rozvodu manželství. Já teď přišla o byt v dražbě. Byl vydražen 5.3.2014.
Zajímalo by mě kdo je od příklepu majitel a kdo má platit zálohy spojené s užíváním bytu, jako je elektrika, plyn a zálohy bytovému družstvu. Pořád to platím já, i když bydlím jinde a nikdo mi neumí říct jak postupovat. Proč mám platit něco co už není moje.
Dočetla jsem se, že po udělení příklepu se stává majitelem vydražitel. Na katastru jsem pořád majitel já.
Zdá se mi to zdlouhavé a hlavně finančně náročné. Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Vydražitel se stává vlastníkem nemovitosti nabylo-li usnesení o příklepu právní moci a zaplatil-li nejvyšší podání, a to ke dni vydání usnesení o příklepu (zpětně). Vydražitel tedy vstupuje do práv vlastníka ode dne vydání usnesení o příklepu (vydražení) a veškeré platby spojené s vlastnictvím nemovitosti (služby apod.), které jste od této doby uhradila, Vám musí zaplatit.