Splácená exekuce - hrozí současně zabavení věcí v bytě dlužníka?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dvě exekuce na mzdu. První se strhává z platu každý měsíc a druhá je zatím v čekání. Našel jsem ve schránce papír oznámení před provedením mobiliární exekuce. Z papíru jsem se dočetl že ještě dlužím 40.000 Kč a že se mám do 5-ti pracovních dnů ozvat.
Ozval jsem se hned další den. Při komunikaci s úřednicí která má na starosti můj spis, jsem nabídl že pošlu ještě 2.000 Kč mimo splátky a vzal si bankovní spojení.
Je možné aby my exekutor vtrhl do bytu když ona exekuce se pravidelně splácí?
Děkuji.

Dobrý den. Exekuci je exekutor povinen provádět tak, aby co nejdříve došlo k vymožení dlužné částky. Je přitom možné provádět exekuci i více způsoby najednou. Provedení mobiliární exekuce při současném provádění exekuce srážkami ze mzdy není vyloučeno.