Exekuce věcí velmi nízké hodnoty, ceny (drogerie, potravin, starého mobilu) - je to legální?

1 odpověď

Dobrý den,
slyšela jsem že je možné při zabavování věcí (mobiliáře domácnosti) exekutory brát i věci málo hodnotné - např. drogerii, jídlo, hračky, DVD, starý mobil apod.
Myslela jsem, že exekutorům jde hlavně o uspokojení dluhu věřitele a ne o navýšení pohledávky - když zabavené věci ani nepokryjí náklady. Opravdu mohou vzít kupříkladu hodně starý mobil, konzervu ze spižírny nebo drogerii v případě, že se v bytě nic hodnotného nenachází?
Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Ano, je možné zabavit starý mobil, hodnotné potraviny (drahý alkohol, kaviár apod.) nebo drogerii, pokud se nepodaří nalézt jiné věci, které by bylo možné exekučně prodat.