Zasílání výplaty na cizí účet kvůli exekuci - hrozí exekuce na účet příjemce výplaty?

1 odpověď

Dobrý den.
Byl mi zablokován bankovní účet v peněžním ústavu.
Vím, že si mohu nechat zasílat výplatu na příbuzenstvo, někoho známého.
Může exekutor obstavit (zamrazit) účet toho z příbuzenstva a nebo mu udělit nějakou pokutu? Děkuji.

Dobrý den. Exekutor může postihnout pouze účet ve vlastnictví povinného, tj. pokud si necháte zasílat výplatu na účet jiné osoby, nebude možné tento účet postihnout. Bude ovšem možné Vás i tuto osobu stíhat pro trestný čin poškození věřitele. Jelikož uvádíte, že si na účet hodláte nechat zasílat výplatu, bude nejjednodušší, když si ze zaměstnavatelem dohodnete, že budete výplatu přebírat v hotovosti. Žádný zákon nepřikazuje, že výplata musí být zasílána na účet.