Exekuce fyzické osoby (jednatele s.r.o.) a hrozba zabavení majetku s.r.o.

10 odpovědí

Dobrý den,
jsem fyzická osoba, která vlastní firmu s. r. o a je jejím jednatelem, ale také zaměstnancem.
Může exekutor pokud je vedena exekuce na fyzickou osobu (ne na s. r. o.) šáhnout i na majetek firmy s. r. o. , když dluh nebyl způben firmou? děkuji zaodpověď

Dobrý den. Exekuce majetku s. r. o. není v tomto případě možná, neboť dluhy vznikly fyzické osobě, s. r. o. je osobou právnickou, která s dluhy nemá nic společného. Lze ovšem exekuovat podíl v s. r. o. jako tzv. jinou pohledávku podle § 320a občanského soudního řádu.

Dobrý den.
Děkuji za odpověď,
Jsem jediný vlastník s. r. o. se 100 podílem. tzn. že, že by exekutor mohl na základě dluhu na mně jako vyzická osoba (ne OSVČ) šahnou i na majetek firmy?
Moc děkuji za odpovˇěd.

Dobrý den. Exekutor by Vám mohl zabavit podíl ve firmě, který bude následně prodán ve veřejné dražbě.

Dobrý den, děkuji za informaci.
Prosím ještě o jednu radu.
Před manželstvím jsem byl obdarovan RD, v době manželství jsme spolu uzavřeli na dům hypotéku, můžu teď prosím přepsat na manželku tento dům? Hypoteku by jsme díl platili společně.
Děkuji za odpověď

Dobrý den. Pokud jste v exekuci, nesmíte nakládat s majetkem s výjimkou obvyklé správy. Dům proto přepsat nemůžete.

Dobrý den, prosím o jednu radu. V exekutoské příkazu pišou o substiční jmění, nikde jsem nenašel definici c to znamená.
RD dům jsem zděli po rodičich, má to prosím nějaký vliv aby se RD mohl vývázat z exekuce? Moc děkuji

Dobrý den. Substituční jmění je institut dědického práva, kdy je k nabytému dědictví povolán další dědic po dědicově smrti. Tj. pokud jste zdědil RD a v závěti je uvedeno, že po Vaší smrti jej nabyde jiná konkrétní osoba a současně Vám nebylo svěřeno právo s dědictvím volně nakládat, máte zakázáno s tímto RD jakkoliv pořizovat. Takový majetek je pak možno exekučně postihnout pro vymáhání dluhů zůstavitele, tj. k vymožení dluhů osoby, po které jste dědil. Pokud jste RD nabyl jako substituční jmění, oznamte tuto skutečnost exekutorovi, včetně doložení příslušného notářského ověření.

Děkuji za odpověď. Jste suprovi.
Mám prosím ještě jedun prosbičku, když jsem RD dostal od rodiču jako darem, minule jsem se špatně vyjádřil. Mámka zemřela a otec m pak RD daroval. Je možné tento RD vymánit z exekuce, když byl darován? Je k tomu i darovací smlouva. Děkuji

Pokud jste vlatníkem RD a je na Vás nařízena exekuce, nemá okolnost, že jste jej nabyl darem vliv. Jedná se o Váš majetek, je jej tedy možné exekuovat.

Děkuji