Exekuce cizího majetku na splátky nebo vypůjčených věcí - hrozí zabavení exekutorem?

1 odpověď

Dobrý den.
Mám pronajatý byt a polovinu vybavení bytu mám vypůjčený, se sepsanou smlouvou i ověřenou podpisy na poště.
Druhou polovinu vybavení má babička na splátky, kde mám smlouvu o půjčce, ale nemám u ní ověřené podpisy. Faktury jsou psané na ni - i splátkový kalendář. Manželovi přišel příkaz k úhradě nákladů exekuce. Můžou nám tento majetek vzít? Vyhrožovali mi dnes, že zítra přijedou a vyvrtají nám zámek od bytu a vše odvezou. Můžete mi poradit jak mám postupovat?
Děkuji.

Dobrý den. V tomto případě můžete evidentně prokázat, že majetek není ve vlastnictví dlužníka. Pokud by k soupisu došlo, musí majitel věcí podat k exekutorovi návrh na vynětí věcí z exekuce, který musí doložit právě těmito důkazy. Protože zatím došlo pouze k vydání exekučního příkazu, je nejsnadnější obranou uhradit částku v něm uvedenou.